M4A7000

“Keçiyolu”nun sözlük karşılığı “patika”. Sözcüğün kullanımını örnekleyen cümle ise Ömer Seyfettin’den: “İnce uzun dallı badem ağaçlarının... … devamı için »

HE

1980 sonrası Türk şiirinin en önemli isimlerinden olan Haydar Ergülen, edebiyat birikimi ve her döneme etki... … devamı için »

_NÖ

Çağdaş edebiyatımızın her yaşa seslenebilen yazarlarından, Haldun Taner Öykü Ödülü sahibi Neslihan Önderoğlu, gençlerle sınırsız bir... … devamı için »

Soylesi

Eğitimde edebiyatın tartışıldığı söyleşide, Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni, yazar Mine Soysal’ın sorularını, yazar Irmak Zileli,... … devamı için »

Feyza-Hepçilingirler-2 kopyası

Öykü, roman, deneme, anı gibi birçok türdeki kitaplarıyla sevilen, “Türkçe gönüllüsü” üretken yazar, deneyimli eğitimci Feyza... … devamı için »

OBK1

Ülkemizin önde gelen edebiyat bilimcilerinden Prof. Dr. Onur Bilge Kula, edebiyatın ve felsefenin hammaddesi olan dili,... … devamı için »

ZCY SÖYLEŞİ 2

Gençlere dünyayı öykülerle anlama ve anlatabilme fırsatı sunan Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın proje başkanı Dr. Müren... … devamı için »

KEZBAN DUMAN

2. sınıflarla gerçekleştirilen yaratıcı okuma uygulamasında, tüm dünyada milyonlarca okura ulaşan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisindeki temel... … devamı için »

GÖNÜL ŞERİFE YILMAZ

7. sınıflarla gerçekleştirilen yaratıcı okuma uygulamasında, Tolga Gümüşay’ın Geleceği Görme Ortaklığı adlı öykü kitabındaki çizgi roman,... … devamı için »

ONUR MUTLU

3. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Zoran Drvenkar’ın epik öyküsü Soğuktan Korkmayan Tek Kuş’taki çevre, mevsimler, dünyamız, zaman... … devamı için »

SELDA YAMAÇLI

Kozan’daki ortaokullarla gerçekleştirilen uygulamalarda, Necati Güngör’ün Bir Hikâye Yaz İçinde İnsan Olsun adlı öykü kitabından yola... … devamı için »

KEÇİ 11
YAZ 2019

PDF indirmek için

Bu sayıdaki yazılar

Okulu dizelerle donatmak

Haydar Ergülen

Öğretmen, veli ve yazar üçgeninde eğitimde edebiyat

Mine Soysal, Irmak Zileli, Nurlu Tutlu, Eser D. Özpalabıyıklar

Edebiyat öğretmez!

Feyza Hepçilingirler

Dil estetiği ve eğitim felsefesi

Prof. Dr. Onur Bilge Kula

Genç öykücünün öğretmeni olmak…

Dr. Müren Beykan, Ayşe Özlem

Geleceği görme ortakları

Gönül Şerife Yılmaz
Diğer sayılar için tıklayın