SLIDER-CERCEVESIZ-1158

2014’ten bu yana kültür sanat ortamına etki eden zorlu koşullara rağmen, ortak konuları, ortak meseleleri ve... … devamı için »

ALTAN-ERKEKLI

Usta tiyatrocu, sinema ve seslendirme sanatçısı Altan Erkekli, sanat yolculuğundan süzdüklerini, tiyatronun ve edebiyatın yaşam yolculuğunda... … devamı için »

OYA-BAYDAR

Edebiyatımızın en önemli romancılarından Oya Baydar, yarım asrı aşkın yazarlık serüveninden, akademide ve edebiyattaki uzun soluklu... … devamı için »

GUNDUZ-VASSAF

Çevre, ekonomi, psikoloji, siyaset, nefret, pandemi… İnsan yaşamına doğrudan etki eden belirleyiciler, krizler, kaotik süreçler… Ülkemizin... … devamı için »

PANEL-EDEBIYAT

Pandemi, hayatımızda ve yayıncılık ajandamızda pek çok şeyi değiştirdi. Yeni yollar denemeyi, başka türlü düşünmeyi, farklı... … devamı için »

PINAR-OGUNC

Şiddet! Evde, sokakta, medyada, işyerinde, her an her yerde… Günlük yaşamı ele geçiren, her canlıya yönelebilen... … devamı için »

RICHARD-CHARKIN

Yarım asırlık yayıncılık serüveninde birçok büyük yayınevinde üst düzey yöneticilik yapan, geçmişte İngiliz Yayıncılar Birliği’nin ve... … devamı için »

MUREN-BEYKAN

Zeynep Cemali Öykü Yarışması Proje Başkanı ve Günışığı Kitaplığı Yayın Yönetmeni, editör Müren Beykan, yarışmanın onuncu... … devamı için »

TURHAN-GUNAY

Uzun yıllar kültür sanat dergiciliğimize ilham veren Cumhuriyet Kitap Eki’nin kurucu yayın yönetmeni olarak çalışan, hayatını... … devamı için »

PANEL-PERAKENDE

Dört deneyimli yayıncı; Banu Ünal (Günışığı Kitaplığı), Osman Okçu (Timaş Yayınları), Servet Düz (Bora Yayıncılık Dağıtım,... … devamı için »

KENAN-KOCATURK

40 yılı aşan yayıncılık deneyimiyle sektörün farklı alanlarına emek veren, Literatür Yayınları kurucusu, Uluslararası Yayıncılar Birliği... … devamı için »

SONJA-MATHESON

Tüm dünyadan çocuk ve gençlik kitaplarını Almanca’ya kazandırarak kültürlerarası diyaloğa odaklanan, okuma kültürünün ve edebiyatın gelişimine... … devamı için »

KAMIL-YILMAZ

Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi, ekonomist Prof. Dr. Kamil Yılmaz, küresel koşulların Türkiye’ye yansımalarını, piyasaların... … devamı için »

AYLA-DURU-KARADAG

Bağımsız editör Ayla Duru Karadağ, edebiyat yayıncılığımıza emek veren meslektaşlarının sorunlarını, uzmanlaşmaya bakışlarını ve gelecekten beklentilerini... … devamı için »

ZEYNEP-OZATALAY

İllüstratör, grafik tasarımcı Zeynep Özatalay, başta çocuk kitabı çizerleri olmak üzere yayıncılığımıza emek veren meslektaşlarının sorunlarını,... … devamı için »

DUYGU-AKIN

Bağımsız çevirmen Duygu Akın, edebiyat yayıncılığımıza emek veren meslektaşlarının sorunlarını, uzmanlaşmaya bakışlarını ve gelecekten beklentilerini dile... … devamı için »