patrick-tomasso

Edebiyat, daha büyük bir hayata, yani özgürlük alanına giriş pasaportuydu. Edebiyat özgürlüktür. Özellikle de birer değer... … devamı için »

behiçak8

35 yılı aşkın süredir her yaştan okur için üreten usta sanatçı Behiç Ak, edebiyatın ve sanatın... … devamı için »

enisbatur8

Edebiyata ve edebiyat yayıncılığına 40 yıldır emek veren şair, düşünür, çevirmen, denemeci Enis Batur, kitabın, yayıncılığın... … devamı için »

yekta kopan-sibel oral

Ödüllü öykücü, televizyoncu Yekta Kopan ile kültür sanat gazeteciliğinin üretken isimlerinden, yazar Sibel Oral, yeni iletişim... … devamı için »

Turgay Fişekçi

Edebiyatımızın saygın şiir ödüllerinin sahibi usta şair. 40 yıldır dergi yayıncılığı yapıyor, 11 yıldır Sözcükler adlı... … devamı için »

turan günay

Hayatını kitaplara adamış bir yayıncı, gazeteci, edebiyat eleştirmeni, 33 yıldır Cumhuriyet Kitap Eki’nin yayın yönetmenliğini sürdüren... … devamı için »

ibrahim aydoğan

Canon Türkiye Profesyonel Baskı Grubu Satış Müdürü İbrahim Aydoğan, gelişen yeni dijital baskı teknolojilerinin yayıncılığın geleceğine... … devamı için »

NERMİN M-MİNE S

Edebiyatımızın ödüllü telif hakları ajanı, Kalem Ajans’ın sahibi Nermin Mollaoğlu ile Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni,... … devamı için »

Bekir-Ağırdır

Araştırma şirketi KONDA’nın genel müdürü olan Bekir Ağırdır, Türkiye’nin 16 Nisan referandumu sonrası, siyasi, ekonomik ve... … devamı için »

Burhan Sönmez

Yazar Burhan Sönmez, güçlü dili ve çokkimlikli mesleki duruşuyla, özgürlüklerin hızla kısıtlandığı günümüz edebiyat ve yayıncılık... … devamı için »

muren-beykan-zcy

Zeynep Cemali Öykü Yarışması Proje Başkanı ve Günışığı Kitaplığı Yayın Yönetmeni Müren Beykan, 2017 yılında ülke... … devamı için »