Başyazı-2

Üç ay önce, bir Haziran günü çıktık yola… Edebiyatı dert edineceğimizi, zirvelere ve uçurumlara dikenli, sarp... … devamı için »

zceg11-461

Yazarlıkta 50 yılı geride bırakan, usta öykücü ve romancı Necati Tosuner, hayranlık uyandıran kalemiyle tutkunu olduğumuz okuma... … devamı için »

selim-ileri-foto

Çağdaş edebiyatımızın en önemli temsilcilerinden Selim İleri, okuma ve okurluk deneyimini; yazar, eser, okur ve hayat... … devamı için »

IMG_9960

Gazete yazıları ve kitaplarında toplumsal meseleleri büyük bir duyarlılıkla işleyen, içinde sistemin bir türlü öldüremediği bir... … devamı için »

EES4-151

Yazdığı, sahnelediği ve çevirdiği sayısız oyunun yanı sıra denemeleri ve öyküleriyle de tanıdığımız usta tiyatrocu Ali... … devamı için »

zceg11-421

Edebiyatımızın usta kalemi Adnan Binyazar, okuma yazma kültürünün insanın dilsel ve düşünsel varlığını nasıl biçimlendirdiğine ilişkin... … devamı için »

EES-FH.MB_

Editör Müren Beykan’ın, “dil gönüllüsü” usta yazar Feyza Hepçilingirler’le gerçekleştirdiği söyleşi, fantastik, bilimkurgu ve polisiye gibi... … devamı için »

Necdet.Neydim(pp_w900_h523)

Akademisyen, çevirmen, yazar Yard. Doç. Dr. Necdet Neydim, çocuklarla iletişim, eğitimdeki tektipleştirmeler, ahlaki yaklaşımlar ve tanımlamalar... … devamı için »

behicak

Mizah ustası, karikatürcü yazar Behiç Ak, sanatın rastlantısal oluşu, çocuğun soru sormasının önemi, resimli kitapların okurla... … devamı için »

serap-ozyurt-gorsel

Kütüphaneci Serap Özyurt, Behiç Ak’ın sevilen İstanbul öyküsü Vapurları Seven Çocuk üzerine FMV Işık Okulları’nın 3.... … devamı için »

selahhattin

Evetleyerek, sorgulamadan okumak dediğimiz afirmasyonlu okuma, eğitim sistemimizi kuşatmış, oldukça tehlikeli bir kavramdır. Asıl istenilen, ileride... … devamı için »

YUSUFÇ

Türkiye’nin sevilen dilbilimcilerinden, araştırmacı, yazar ve öğretim görevlisi Yusuf Çotuksöken, Türkçe’nin bugünkü durumuna, kullanımına, geçirdiği değişime... … devamı için »

f257e03e77c1638bef905617b747fb1d

Gazeteci, yazar Zeynep Oral, edebiyat ve sanatın bireyin yaşamına nasıl dokunabildiğini, dünyaya dair hangi soruları sordurttuğunu... … devamı için »

zceg-5

Edebiyat eleştirmeni, yazar ve yayıncı Semih Gümüş, edebiyatın dönüştürücü bir güç olan dilsel yaratıcılığı barındırması; edebiyatın... … devamı için »

zceg-17

Çağdaş edebiyatımızın üç özgün kalemi gençlik edebiyatına üç farklı pencereden bakıyor; gençlik edebiyatının önemini ve gencin... … devamı için »

Wehende Fahnen der Buchmesse am Haupteingang der Messe Frankfurt. 
Frankfurter Buchmesse 2011
11.-16.10.2011
© Frankfurter Buchmesse/Fernando Baptista
Copyright frei nur für journalistische Zwecke, keine Persönlichkeitsrechte oder Model-Release-Verträge der abgebildeten Personen vorhanden.
The photos may be used for editorial purposes only as part of press reporting on the Frankfurt Book Fair. No other rights are available.

8-12 Ekim 2014 tarihinde düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Konuğu ülkesi Finlandiya. Dünyanın en... … devamı için »

AKK_3155

Gazeteci, yazar, şair Karin Karakaşlı, yaşamından ve yazarlık deneyiminden yola çıkarak doğru kitabın, doğru okurla, doğru... … devamı için »

ees4-03

Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Kurucusu ve Uluslararası Felsefe Kuruluşları Federasyonu yöneticilerinden Prof. Dr. Betül Çotuksöken, eğitim,... … devamı için »

ZCEG13-08-CemilKavukcu

Edebiyatımızın usta öykücüsü Cemil Kavukçu, öykünün evreninde okur ve yazarın çıktığı yolculuğu anlatıyor. Öykü ustası, genç... … devamı için »