salon-3

Zamanın ötesine geçmemizi sağlayan “Geleceğe Dönüş” üçlemesinin 1985’te çekilen ilk filminin son sahnesinde çatlak bilimci Emmet... … devamı için »

Ahmet Mümtaz Taylan

Usta sanatçı Ahmet Mümtaz Taylan, öğretmenlik mesleğinin hem kendi yolculuğunda hem de toplumda bıraktığı izdüşümlerini yorumluyor,... … devamı için »

gulten-dayioglu

Yarım asrı aşkın yazarlık verimiyle, çocuk ve gençlik edebiyatımızın öncü isimlerinden Gülten Dayıoğlu, öğretmenlikten edebiyata uzanan... … devamı için »

muren-behic-2

Çocukların zengin içdünyasını, meraklı hallerini ve yaşamı sorgulayışlarını yansıttığı romanlarıyla sevilen usta sanatçı Behiç Ak, Günışığı... … devamı için »

KADRAJLI-PANEL

Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni, yazar Mine Soysal; akademisyen, editör, yazar İshak Reyna ve Çınar Yayınları... … devamı için »

nermin-yazici

Ülkemizin önde gelen Türkçe eğitim uzmanlarından, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nermin Yazıcı,... … devamı için »

1

Türkiye’den ve dünyadan yayıncıları, yazarları ve tüm paydaşları internet üzerinde bir araya getirerek yayıncılık sektörünün pandemi... … devamı için »

ozge-cetin-foto-yeni

2. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Betül Sayın’ın resimli öykü kitabı 5 Çocuk 5 İstanbul’daki İstanbul, tarih, keşfetmek... … devamı için »

Selda-Göktuna-foto

5, 6 ve 7. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Gökçe Ateş Aytuğ’un Maya’nın Ağacı adlı romanındaki mahalle yaşamı,... … devamı için »

Ekran Resmi 2020-07-26 14.23.13

10. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Philip Reeve’in dünyaca ünlü 4 kitaplık dizisinin ilk kitabı Yürüyen Kentler’den yola... … devamı için »

Zeynel Özbalçık foto

4. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Füsun Çetinel’in Çiko’nun Seçimi adlı romanından yola çıkılarak hayvan hakları, doğa sevgisi,... … devamı için »