EES-YENISIZ-DOSYA-KAPAĞI_1158

Haziran 2014’ten bu yana kültür sanat ortamına etki eden zorlu koşullara rağmen, ortak konuları, ortak meseleleri... … devamı için »

BUKET-SLIDER-1500

Bilim ve edebiyatı ustaca harmanladığı kurgularıyla çok sevilen, çağdaş edebiyatımızın en önemli romancılarından Buket Uzuner, ödüllerle... … devamı için »

SOYLESI-SLIDER-1500

İlk yazdıkları gençlik romanları Köprü Kitaplar koleksiyonunda yer bulan çağdaş edebiyatımızın iki ödüllü öykücüsü Murat Yalçın... … devamı için »

GO-SLIDER-1500

Günümüzün en önemli şairleri arasında anılan Gonca Özmen, dilin estetik olanaklarıyla düşüncenin felsefi yapısının harmanlanmasıyla oluşan... … devamı için »

VT-SLIDER-1500

Ülkemizde sayısız çocuğa matematik ve coğrafyayı sevdiren Kraliçeyi Kurtarmak ve Haritada Kaybolmak kitaplarının yazarı, Kanadalı akademisyen... … devamı için »

IU-SLIDER-1500

Farklı yaş grupları için kaleme aldığı kitaplarıyla çocuk ve gençlik edebiyatımıza özgün bir koleksiyon kazandıran İrem... … devamı için »

MO-SLIDER-1500

Sanatçı, eğitmen, danışman Müjgan Özçay, Günışığı Kitaplığı’nın dijital platformu olan Yaratıcı Okuma Uygulamaları Veritabanı gunisigiYOU.com için... … devamı için »

MUSTAFA-OZCAN-1500

Ülkemizin değerli eğitim uzmanlarından, MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan, engin birikiminden süzdükleriyle... … devamı için »

UMUT-SLIDER-1500

Ortaokul genelinde gerçekleştirilen uygulamada, Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları adlı romanından yola çıkılarak göç ve göçmenlik,... … devamı için »

GECE-SLIDER-1500

Lise genelinde gerçekleştirilen uygulamada, İshak Reyna’nın derlediği Gece Uçuşları adlı seçki kitabından yola çıkılarak şiir, dil,... … devamı için »

UYG-VOLANTE-SLIDER-1500

İlkokul 2. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Karin Karakaşlı’nın Uçan Kız Volante adlı öyküsünden yola çıkarak ulaşım, vatandaşlık,... … devamı için »

ORALI-SLIDER-1500

11. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Murat Yalçın’ın Oralı Olmamak adlı romanından yola çıkarak bellek, aile içi iletişim, haksızlığa... … devamı için »