SLIDER_DOSYA

Haziran 2014’ten bu yana yayıncılığımıza, kültür sanat ortamına, eğitimde edebiyata etki eden zorlu koşulları, ortak meseleleri... … devamı için »

SLIDER_EK

Usta oyuncu, yazar ve senarist Ercan Kesal, hekimlikten sinemaya ve kitapların dünyasına uzanan sanat yolculuğundan süzdüğü... … devamı için »

SLIDER_MS

Eyvah Kitap!’ın yazarı Mine Soysal, yayıncılık deneyiminden, okurla sürekli iletişiminden, okuma kültürümüzü geliştiren uzun soluklu projelerden... … devamı için »

SLIDER_SAMI

Ülkemizin psikoloji alanındaki önemli uzmanlarından, Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sami Gülgöz, yaşamsal bir üçgen... … devamı için »

SLIDER_NB

İklim değişikliği uzmanı Naz Beykan, iklim krizinin yıkıcılığı ve yetişkinlerin eylemsizliği karşısında kaygı ve korkuya kapılan... … devamı için »

SLIDER_SP

Çağdaş Amerikan edebiyatının ödüllü ismi Shelley Pearsall, yazar ve eğitimci kimliğiyle kitaplar yoluyla yaratıcı uygulamalar geliştirmeyi... … devamı için »

SLIDER_CS

Edebiyatımızın her yaştan okura seslenebilen çok ödüllü şair ve yazarlarından Çiğdem Sezer, çocukların ve gençlerin edebi... … devamı için »

SLIDER_MÖ

Edebiyatta temalara daha özgür ve geniş bakabilmek, kitapları temaları aracılığıyla hayatla ilintilendirebilmek ve temalar sayesinde yeni... … devamı için »

1-3-SLIDER

Zeynep Cemali Öykü Yarışması Proje Başkanı, editör Müren Beykan, 6, 7 ve 8. sınıfların katıldığı yarışmanın... … devamı için »

UYG_SUN_DARALAN

Lise 9 ve 10. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Mine Soysal’ın Daralan adlı romanından yola çıkılarak aile, şiddet,... … devamı için »

UYG_SUN_ELIF

Özel yetenekli ortaokul ve lise öğrencileriyle gerçekleştirilen uygulamada, Shelley Pearsall’ın Ender Kuş adlı romanından yola çıkılarak... … devamı için »

UYG_SUN_CANNUR

7. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Cemil Kavukçu’nun Yolun Başındakiler adlı romanından yola çıkılarak eşitlik, adalet, farkındalık gibi... … devamı için »

UYG_SUN_NUR

Orataokul genelinde, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Necdet Neydim’in Sen Islık Çalmayı Bilir... … devamı için »

UYG_SUN_OZLEM

3. sınıflarla gerçekleştirilen uygulamada, Behiç Ak’ın Postayla Gelen Deniz Kabuğu adlı romanından yola çıkılarak teknoloji, ekran... … devamı için »