keçi-yaz 2017- halil türkden

Üç yılı geride bırakan Keçi’nin edebiyat inadı sürüyor. E-dergimiz, 7. sayısıyla yaza merhaba diyor. YAZ 2017... … devamı için »

keçi-yaz2017-behçetçelik

Çağdaş edebiyatımızın önemli öykücülerinden Behçet Çelik, her yaştan okura dokunan yazarlık veriminden ve avukatlık mesleğinden süzdüğü... … devamı için »

n.neydim

Akademisyen, çevirmen, yazar Necdet Neydim edebiyat yoluyla şiddet, ayrımcılık, nefret söylemi ve ölüm gibi zor konuların... … devamı için »

keçi-yaz 2017-kutlukhan kutlu

Fantastik edebiyatın önemli eserlerini dilimize kazandıran, “Harry Potter” dizisinin çevirmenlerinden, ON8 Blog yazarı Kutlukhan Kutlu, çocukların... … devamı için »

murat özyaşar

Edebiyat verimini, Haldun Taner Öykü Ödülü ve Yunus Nadi Öykü Ödülü gibi saygın ödüllerle taçlandıran, edebiyatımızın... … devamı için »

sevengül-sönmez

Sait Faik, Sabahattin Ali ve Hüseyin Rahmi Gürpınar gibi birçok usta yazarın kitaplarının editörü Sevengül Sönmez,... … devamı için »

keçi-yaz 2017-neslihan önderoğlu

Edebiyatımızın Haldun Taner Öykü Ödülü sahibi, üretken isimlerinden Neslihan Önderoğlu, iki haftada bir ON8 Blog’daki Cin... … devamı için »

kütüphane

Kütüphanelerle işbirliği içinde projeler yürüten yayıncı Banu Ünal, 27 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında kutlanan... … devamı için »

HAK-tekirdağ

Halk kütüphanecilerinin farklı konularda meslekiçi eğitimlerini amaçlayan Halk Kütüphaneleri Bölge Seminerleri, üniversite, resmi ve sivil toplum... … devamı için »

Neslihan Tırlı

6. sınıflarla gerçekleştirilen yaratıcı okuma uygulamasında, Sevim Ak’ın Gökkuşağı Yazı romanındaki kardeşlik, sorumluluk bilinci, otizm, empati... … devamı için »

Ayşe Caner

4. sınıflarla gerçekleştirilen yaratıcı okuma uygulamasında, Necdet Neydim’in İki Gözüm Üzümüm adlı şiir kitabından yola çıkılarak,... … devamı için »

Rahime Keskin

6. sınıflarla gerçekleştirilen yaratıcı okuma uygulamasında, Füsun Çetinel’in Sırlar Yolu romanında işlenen tarihsel mirası koruma duyarlılığı,... … devamı için »

Saadet Tabakçı

4. sınıflarla gerçekleştirilen yaratıcı okuma uygulamasında, Kaan Elbingil’in Berk Mucit Oldu kitabındaki mucitlik, hayal etmek, icatlar... … devamı için »

b.arslan

7. sınıf öğrencisiyken katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2012 yılında dereceye giren, bugün Galatasaray Lisesi 11.... … devamı için »