Yayıncılığın Don Kişotlar’ının sesi Keçi’de yankılanıyor…

Yayıncılığın Don Kişotlar’ının sesi Keçi’de yankılanıyor…

Haziran 2014’ten bu yana kültür sanat ortamına etki eden zorlu koşulları, ortak meseleleri ve yeni çözüm yollarını işlemeye devam eden Keçi, ekonomik buhranın rüzgârını arkasına alan yeni yıl öncesinde, arşiv niteliğindeki özgün içeriğiyle yeniden okurlarıyla buluşuyor.

Sansür, şiddet ve pandemi koşulları gibi zor konuların içinden geçen Keçi, 13 Kasım 2021’de gerçekleşen yıllık yayıncılık konferansından süzülen tüm içeriği KIŞ 2021 dosyasında takdim ediyor. “İnadına edebiyat” mottosuyla kitap dünyasının ortak konuları için engin bir bellek sunuyor. Mevcut koşulları, sektörün alışkanlıklarını ve iş yapma biçimini, kültür sanat âlemini kuşatan duvarları, yeni gelişmeleri başlıklarına taşıyarak, tartışarak, paylaşarak… Sokrates’in “Sorgulanmamış hayatı yaşamayınız,” nasihatinin izinde yürüyerek, sorgulayarak…

Keçi’nin yeni dosyası KIŞ 2021’de neler var, gelin birlikte bakalım…

Uluslararası Yayıncılar Birliği (IPA) Başkanı Bodour Al Qasimi, yayıncılığın “umut vizyonu” olarak nitelendirdiği 2022 vizyonunu paylaşıyor. Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı ve IPA Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Kocatürk, yayıncılık sektöründe yaşanan güncel gelişmelerin ve ticaret savaşlarının geleceğe etkilerini Banu Ünal’la yaptığı söyleşide yorumluyor.

Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni, yazar Mine Soysal, çocuk ve gençlik edebiyatının öncelikli sorunlarını hatırlatırken, yel değirmenlerine karşı savaşan yayıncılık ortamını resmediyor.

Yeni dosyada; yayıncılığımızın genç seslerinin bir araya geldiği panel içeriğinin yanı sıra, sansürden yayıncılık ilkelerine, iklim krizinden kültürel çeşitliliğe, finansal öngörülerden güncel gelişmelere kadar pek çok önemli konu, alanında uzman konuşmacılar tarafından ele alındı. Metis Yayınları Kurucu Yayın Yönetmeni Semih Sökmen, PEN Yazarlar Derneği Türkiye Başkanı Zeynep Oral, ülkemizin en önemli finans danışmanlarından Erdal Kesrelioğlu, iklim direnci uzmanı Naz Beykan özgün içerikleriyle Keçi’de…

Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2021 yılında “doğa sevgisi” temasıyla yazılan yüzlerce öykünün yansımalarını proje başkanı, editör Müren Beykan yorumladı.

Keçi’nin 16. dosyasını keciedebiyat.com adresini ziyaret ederek kolaylıkla inceleyebilirsiniz.